Помогни ни да направим Uroci.net по - богат! Добави урок

Лесни начини за влагане на картинка в текст

oldstar   трудност:    видян: 23179

Ще ви покаже два много бързи и лесни начини за вкарване на картинка в текст.Начините са толкова лесни за разбиране и прилагане, че не е нужно да слагам насочващи картинки.

 

Първи начин 
1. Отваряме картинката, която искаме да вложим в текста
2. Избираме Horizontal type mask tool, изписваме текста върху картинката и потвърждаваме (Enter)
3. Избираме Move Tool и с натиснат десен бутон на мишката върху „изрязания” текст и го провлачваме в друга картинка –вече отворена. Там на място прилагаме ефекти от Blending Mode.

 

Втори начин 
1. Повтаряме действията 1 и 2 от по-горе
2. Layer-Layer via copy.Създаваме Layer 1.
3. При маркиран Background – Layer-New Layer. Създаваме Layer 2. Заливаме новия слой с някакъв цвят-без значение. Надписът остава върху него.
4. При маркиран Layer 1 и избран Move Tool с помощта на мишката можем да поставим текста на друга картинка



Разликата между двата начина е, че при първия начин текста се „изрязва” от картинката, докато при втория начин след скриването или изтриването на цветния слой (Layer 2) текстът остава върху самата картинка и той може да се мести по нея, да се прилагат различни ефекти или с мишката да се провлачи другаде.
При първия начин, ако искате да оставите текста върху самата картинка, но да го преместите на друго място, след изписването – Copy-Paste. Вече можете да до движите по картинката или провлачите другаде.

Това е-бързо и лесно. Надявам се и да е ясно.

 

автор:oldstar






Коментари (5)

g1 на 08.03 2011 в 22:11ч.
Hито една от тези опции не открих. Няма ли по-разбираем начин?
g1 на 08.03 2011 в 22:50ч.
Само че не може да се отворят две картинки едновременно. Само една.
oldstar на 09.03 2011 в 08:41ч.
1. Horizoltal Type Mask Tool се открива , като натиснеш буквата Т с ляв бутон на мишката. Там има подменю, от което избираш.
2.Отварянето на няколко картинки става последователно-отваряш една, след това втора итн. След това, ако искаш да обединш някоко картинки в една или ги да ги поставш една до друга, просто провлачваш (с натиснат бутон на мишката) една в друга и си правиш каквито комбинации искаш.
3. "Нито една от тези опции"(??). Просто от менюто избираш Layer и действаш. Какви други опции ти липсват?
maerto на 01.03 2012 в 17:47ч.
Я обясни как последователно?Като отворя втората ,първата изчезва??
lolokilo на 08.03 2012 в 20:17ч.
Аз успях от първия път, а съм начинаеща!ИМА НАЧИН, НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ!Не мога да го обясня, но е много лесно :)

Регистрирайте се, за да добавите коментар


Калдейта ЕООД - © 2003-2010. Всички права запазени.
Препоръчваме: IT Новини