След като са създадени съответните заглавия, подзаглавия и подчинените на тях, след като са надлежно номерирани, се пристъпва към тяхното отделяне и форматиране по жепание по следния алгоритъм:
1. Маркира се целият документ без заглавната страница и втората страница, определена за СЪДЪРЖАНИЕ.
2. Меню View -Outline. В този визуализиращ режим се маркират непоследователно ( Ctrl + маркиране с Ляв Бутон на Мишката (ЛБМ)) заглавията на едно йерархично равнище. Задава им се съответното форматиране по желание.
3. От лентата Outlining - в падащото меню Body text се посочва съответното ниво, напримерLevel 1 е най-високо в йерархията, Level 2 - за подчинените на него и т. н. (до 9 нива се поддържат). След приключване и присъединяване към Level 1 се пристъпва към форматиране и присъединяване към Level 2 ....
4. Връщаме се към визуализиращ режим Меню View - Print Layout.
5. Ако втората страница сме определили за място, за съдържание кликваме за нов параграф след думата СЪДЪРЖАНИЕ.
6. Меню Insert – Reference – Index and Tables... – eтикет Tables and Contents. В него, в чек-боксове се отмята съответно: визуализацията на номерата на страниците, подравняването на номерата на страниците, автоматичното създаване и ползване на връзка към страницата на съответното заглавие. В падащото меню на Tab leader: се избира дали и с какъв символ да бъдат разделени думите от заглавието с номера на страницата. В падащото меню на Formats: се избира стил на съдържанието, препоръчвам From template. С ОК приключваме.
7. Редактиране на съдържанието може да се наложи след промяна на тектовете. След редакцията на обема или съдържанието на текста, се избира върху маркираното съдържание с ДБМ (контекстно меню) команда Update Field…. , с което промените се отбелязват и в съдържанието